Історія закладу освіти

Історія Тимофіївської СШ

(Спогади Мелкумової Марії Захарівни)

Тимофіївська СШ була збудована в 1932 р. Спочатку це була чотирирічна, а згодом стала семирічною школою. До 1941 р. Тимофіївська СШ стала середньою.

Навчання було перервано, через те, що в роки окупації приміщення школи використовували німці в якості конюшні. Фашисти забирали у селян курей, свиней, яких смажили на подвір’ї школи. Дровами їм слугували парти, а також наочні посібники, столи, шафи, підлокітники та навіть дерев’яна підлога.

До війни директором школи був Мальцев Василь Михайлович, який потім пішов на фронт в перші дні і загинув. В той час в школі були чудово обладнані кабінети фізики, біології, хімії, та при відступі німців все було спалено. Після виселення німецьких фашистів із території Близнюківського району з 1943 р. в школі відновилися заняття. Батьки, учні, вчителі відремонтували дах, який зруйнувало снарядом. Щоб покрити дах косили очерет, потім в’язали в кулики і зтягували на другий поверх.

Директором школи була Шевченко О.А., в школі навчалися переростки, які за роки окупації не ходили в школу. Війна ще йшла і тому серед вчителів-жінок був лише один чоловік, якого демобілізували через поранення – вчитель фізичної культури Васильченко Володимир Григорович.

Далі директором був демобілізований Купін, Бакай, Соя Григорій Петрович. Навчання переходило в нетопленому приміщенні, замість парт – «козел», збиті наспіх і лави, освітлення гасове, лампа на клас, та в коридорі по одній – дві лампи.

Навчалися в дві зміни, учнів було багато, найбільше – 350. Потім придбали движок, який заправляв і доглядав, вимикав увечері вчитель трудового навчання Хижняк Іван Васильович. Була дуже велика радість, коли в класах засяяли лампочки Ілліча!

Не було підручників, зошитів. Писали на газетах, старих книжках, на плакатах.

Книги купували на базі в Лозовій. А які на той час, були дорогі!Завдання додому завжди писалися на дошці, а учні переписували в зошити. Незважаючи на труднощі, потяг до навчання в учнів був великий, вчилися добре, старалися запам'ятати все те, що говорили вчителі.

Соя Григорій домігся, щоб в школі провели центральне водяне опалення. Ми були на висоті, яка це була радість - світло й тепло! Після Сої Ч.І. призначили молодого бадьорого директора – історика Білоцерківського В.Я, який і нині працює в Харківському університеті професором історії. Саме під його керівництвом праці згуртований молодий, життєрадісний колектив учителів: Амеліна В.У., Рубіна Р.М., Колугіна Н.Д., Дерев’янко Г.В., Мелкумова М.З., Маник Г.П., Воробйова М.О., Лук’янченко Г.І., Несміян М.К., Горбаш К.У., Медений М.К., Линник Н.Д., Буряк І.Л., Зайцев Г.М., Бондарчук В.П., Пяткова і Щуліпенко М.О., Копиця Л.П., Опанасенко С.Г.

Під час його керівництва школа була однією із перших шкіл району. Добре була налагоджена навчально-виховна та позакласна роботи, а особливо добре працюли гуртки: хоровий керівник Шевченко О.А,; танцювальний керівник - учитель математики Пяткова Я.П.; працював драматичний гурток, та гурток художньої самодіяльності вчителів. Ми брали активну участь у районих конкурсах, олімпіадних. Вчителем з фізичного виховання був Осадчук В.О. – майстер своєї справи.

Перший випуск учнів, що одержали атестати про середню освіту, відбувся в 1954 р. І з того часу школа весь час, була і є нині середньою. З 1955-го по 1979 рік, до виходу на пенцію директором школи працювала я, а Колугіна Н.Д. – заступником. Потім десять років був директором Сімаков Ю.Г., вчитель історії. Далі Дудченко В.І., Рудич В.І., Яшонкова В.М., Ізюмська О.І.

А нині - директором школи працює Маник Ганна Іванівна. Заступником директора з навчальновиховної роботи працює теж випускниця нашої школи – Венецо Ольга Олексіївна. Зараз у школі налічується 77 учнів, контингент зменшився, але є тенденція на збільшення. В школі зараз працює 18 вчителів.

Зі стін Тимофіївської школи вийшло багато учнів, які здобули або здобувають вищу освіту, стали хоршими спеціалістами, особливо багато учнів навчалися в пед. вузах, а лікарі, агрономи, льотчики, юристи, військові, аспіранти, інженери працюють в різних галузях народного господарства. Керівні посади займали наші випускники в рідному колгоспі, а саме

Рожак Г.І. – головний бухгалтер

Запорожець Л.М. – голова сільської ради

Дещенко М.М. – заступник голови колгоспу

Дещенко Л.І. – головний зоотехнік

Тітенко О.І. – бригадир транспортної бригати

Візир Ірина – завідуюча поштовим відділенням

У бугалтерії працювали наші випускники, такі як Савіна В.С., Нішта Г.П., Москалець Ю.Л., Хурда В.М., Попович Л.М., Тітенко Т.В., завдуюча кладовою Рудич Є.А., завідуючий тваринною фермою Пасічник П.М., завгаром Нішта Є.О. Шоферами, трактористами, доярками працюють наші випускники.

Щоразу в першу суботу лютого в школі проводиться вечір зустрічі з випускниками – це вже стало традицією і її треба продовжувати.

12 лютого 1999 р.

Кiлькiсть переглядiв: 409

Коментарi

Для того, щоб залишити коментар на сайті, залогіньтеся або зареєструйтеся, будь ласка.